החשיבות של תזונה נכונה לבריאות השיניים

תוכן עניינים

מה אומרים לנו מאז הילדות? לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי בכל יום, פעמיים ביום וכך יהיו לנו שיניים מושלמות! העניין הוא, ששמירה על בריאות השיניים ממש לא מסתכמת בזה. יש להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת אשר תהיה חיונית לא רק לבריאות הכללית, אלא גם לחניכיים והשיניים. במאמר זה, נחקור את חשיבותה של התזונה הנכונה לבריאות השיניים, כולל מאכלים מומלצים וטיפים נוספים לשמירה על בריאות השיניים.

 

אז מה מומלץ לאכול כדי לשמור על השיניים?

תזונה עשירה ברכיבים תזונתיים טובים תועיל משמעותית לבריאות השיניים שלכם. הנה כמה מזונות מומלצים:

 

  • מזונות עשירים בסידן – חלב, גבינה ויוגורט הם מקורות מצוינים לסידן, שעוזר לחזק את אמייל השן ולתמוך בבריאות העצם. מקורות סידן שאינם חלביים כוללים ירקות עלים, שקדים וחלב צמחי מועשר.
  • מזונות עתירי ויטמינים ומינרלים – ויטמינים ומינרלים כגון ויטמין D, ויטמין C וזרחן ממלאים תפקידים חיוניים בבריאות השיניים; דגים שומניים, ביצים, הדרים ודגנים מלאים הם המלצה נהדרת לשילוב בתפריט היום יומי.
  • פירות וירקות פריכים – אכילת פירות וירקות פריכים וטריים כמו תפוחים, גזרים וסלרי מקדמת ייצור רוק, שעוזר לשטוף ולחטא חלקיקי מזון וחיידקים מהשיניים שלכם.
  • מזונות בעלי תכונות אנטיבקטריאליות – למזונות מסוימים, כמו בצל ושום למשל, יש תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות שיכולות לעזור להילחם בחיידקי הפה ולסייע בשמירה על בריאות השיניים הכללית. זאת, מלבד היותם ידועים כתרופה טבעית נפלאה למגוון מצבים.

 

איך עוד ניתן לשמור על בריאות השיניים שלנו?

בנוסף לתזונה נכונה אשר כידוע, מועילה לא רק לשיניים אלא לבריאות הגוף הכללית, ישנם כמה טיפים נוספים שתוכלו לשלב בשגרת היום יום, לסיוע בשמירה על בריאות השן. בראש ובראשונה, הקפדה על היגיינת הפה. יש לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום – מומלץ להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד, לשלב חוט דנטלי ואף מי פה אנטיבקטריאליים כדי להסיר חיידקים ולמנוע מחלות חניכיים.

בנוסף, מומלץ לבקר אצל השיננית מידי תקופה לצורך ביקורת, בדיקה וניקוי מקצועי במידת הצורך. כך, ניתן לאתר בעיות שיניים בשלב מוקדם ולנטרל אותם לפני שהן מתפתחות והופכות למטרד של ממש. כמו כן מומלץ להימנע ככל האפשר מעישון וצריכת אלכוהול, שכן אלו עלולים לגרום למחלות חניכיים, עששת, שחיקת אמייל ועוד.

 

תזונה נכונה לחיוך מושלם

כעת גם אתם יודעים עד כמה חשובה היא התזונה הנכונה לבריאות השן. עם זאת, אין מדובר באתגר מסובך כל כך, שכן בסך הכל מה שנדרש הוא שינוי בהרגלים; צריכה מחשבתית יותר של מוצרי מזון, הקפדה על היגיינה וביקורים תדירים אצל רופא השיניים והשיננית. כל אלו, יבטיחו לא רק שיניים בריאות ומושלמות כפנינים, אלא חיוך מושלם ובלתי מנוצח בדיוק כמו שמגיע לכם. המאמר נכתב בשיתוף מרפאת השיניים סביון מדיקל סנטר.

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

תזונה טבעית
מהפכה של בריאות  – לימודי תזונה טבעית ורפואה משלימה כמנוע לקריירה משגשגת

בישראל של השנים האחרונות, אנו עדים לשינוי עמוק בתפיסת הבריאות והרווחה. יותר ויותר ישראלים מחפשים דרכים טבעיות וכוללניות יותר לטפל בעצמם, מעבר לגבולות הרפואה הקונבנציונלית. מגמה זו מתבטאת בביקוש הולך וגובר למומחים בתחומי התזונה הטבעית והרפואה המשלימה – מגמה שפותחת שלל הזדמנויות תעסוקתיות מרתקות עבור אלו שבוחרים להתמחות בתחומים אלו.