טיפול בערמונית מוגדלת – זה אפשרי

תוכן עניינים

מצב של ערמונית מוגדלת, הידוע גם בשם היפרפלזיה שפירה של הערמונית (BPH), הוא מצב שכיח המשפיע על גברים בשלבים מאוחרים בחייהם לרוב, וגורם לאי נוחות אדירה. החדשות הטובות הן שקיים טיפול בערמונית מוגדלת ועל כך בדיוק אנו עומדים להרחיב בפניכם במאמר זה

 

טיפול בערמונית מוגדלת – תסמינים וגורמים

הגורם המדויק ל-BPH עדיין לא ידוע, אך הוא קשור ככל הנראה לשינויים הורמונליים ולהזדקנות. תסמינים שכיחים של ערמונית מוגדלת כוללים תכיפות במתן שתן, קושי בהתחלת ובעצירת מתן שתן, זרימת שתן חלשה ודלקות בדרכי השתן. אם לא מטפלים ב-BPH, היא עלולה להוביל לסיבוכים כגון אבנים בשלפוחית השתן, נזק לכליות ואי שליטה על מתן שתן. על כן, טיפול בערמונית מוגדלת לאחר זיהוי מוקדם, הוא קריטי ביותר. רק דמיינו את הסבל שבללכת לנוחיות, ופשוט לא להצליח לרוקן את השלפוחית!

כדי לאבחן ערמונית מוגדלת, יש לבצע סדרת בדיקות הכוללות בדיקה רקטלית דיגיטלית כדי לחוש את גודל הערמונית וצורתה. ייתכן שייערכו בדיקות נוספות כדי לאשר את האבחנה, כגון בדיקות דם, בדיקות שתן ובדיקות הדמיה כגון אולטרסאונד.

 

ומה לגבי הטיפול?

קיימות מספר אפשרויות טיפול בערמונית מוגדלת בהתאם לחומרת המצב ולהעדפות המטופל.

 

  • תרופות – תרופות שונות יכולות לעזור להקל על התסמינים ולהקטין את גודל הערמונית. מובן שיש לעדכן את הרופאים במצב בו קיימת אלרגיה לתרופות מסוימות.
  • ניתוח – במקרים חמורים יותר או כאשר תרופות אינן יעילות, ניתן לבצע ניתוחים כגון כריתת ערמונית דרך השופכה (TURP) או טיפול בלייזר כדי להסיר רקמת ערמונית עודפת ולשפר את זרימת השתן.
  • שינויים באורח החיים – אימוץ אורח חיים בריא יותר יכול לעזור לנהל את תסמיני ה-BPH ולשפר את הבריאות הכללית; שמירה על משקל תקין, פעילות גופנית סדירה, הפחתת צריכת קפאין ואלכוהול והימנעות מצריכת נוזלים לפני השינה, יעזרו מאוד לשמור על איזון הערמונית.
  • טיפול טבעי – גברים מסוימים מוצאים הקלה מתסמיני ה-BPH באמצעות תרופות טבעיות, כגון צמחים, שמנים אתריים ודיקור. עם זאת, חשוב להתייעץ וליידע את הרופא על תחילת טיפול טבעי על מנת לשלב אותו עם הרפואה המתקדמת, ליצירת תוכנית טיפול בלתי מנוצחת.

 

האם ניתן למנוע זאת?

חשוב להבין כי אין דרך מובטחת למנוע הגדלת הערמונית, אך ניתן בהחלט לשמר את בריאותה ולהפחית את הסיכונים. בראש ובראשונה, ביקורות שגרתיות אצל הרופא כאשר מגיע הרגע להתחיל לעקוב, לשמור על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה והורדת סטרס ככל האפשר. הרבה לפני טיפול בערמונית מוגדלת שמירה על אורח חיים בריא בסך הכל, תסייע למנוע את הגדלתה.

אז אם גם אתה חושד שמשהו אינו כשורה; אתה מתקשה לאחרונה במתן שתן, חווה כאבים במערכת שרק הולכים ומחמירים, זה הזמן לפנות אל אורולוג מומחה פרטי ולקבל טיפול בערמונית מוגדלת במידה וכמובן יתגלה שאכן, זוהי הבעיה ממנה אתה סובל.

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

מאמן כושר
שיפור יכולת פיזית ומנטלית ע״י אימוני כושר אישיים

העולם שלנו מהיר, דיגיטלי ולא תמיד יש לנו זמן לבצע את כל מה שאנחנו רוצים. בתוך הרשימה של מה שרבים מאיתנו היו רוצים להשיג נמצאת לא פעם גם המשימה להיכנס לכושר. חלקנו מתחברים לעולם הכושר, חלקנו נהנים בחדר הכושר, חלק מעדיפים להתאמן בקבוצה וחלק מגלים כי שיפור היכולת הפיזית והמנטלית מתבצעת על ידי אימוני כושר אישיים.

תזונה טבעית
מהפכה של בריאות  – לימודי תזונה טבעית ורפואה משלימה כמנוע לקריירה משגשגת

בישראל של השנים האחרונות, אנו עדים לשינוי עמוק בתפיסת הבריאות והרווחה. יותר ויותר ישראלים מחפשים דרכים טבעיות וכוללניות יותר לטפל בעצמם, מעבר לגבולות הרפואה הקונבנציונלית. מגמה זו מתבטאת בביקוש הולך וגובר למומחים בתחומי התזונה הטבעית והרפואה המשלימה – מגמה שפותחת שלל הזדמנויות תעסוקתיות מרתקות עבור אלו שבוחרים להתמחות בתחומים אלו.