כיצד הקורונה והחיסונים השפיעו על אין אונות

תוכן עניינים

מגפת הקורונה, עם השפעותיה מרחיקות הלכת מעבר לתסמינים נשימתיים, לא הותירה שום היבט של בריאות האדם על כנו. בעוד החוקרים ממשיכים לבחון את השפעתו של נגיף הקורונה על תפקודי גוף שונים, נוצר קשר מדאיג בין קורונה לבין הפרעות זקפה. בכתבה זו נתעמק במחקרים המדעיים ששפכו אור על קשר זה, נבחן דיווחים על ההשפעות הפוטנציאליות של חיסונים על אימפוטנציה ונחקור פתרונות אפשריים לטיפול בבעיה זו.

הקשר בין קורונה ואין אונות

מחקרים רבים שנערכו ברחבי העולם ביקשו להבין את הקשר בין קורונה ואימפוטנציה. מחקר בולט אחד, שפורסם ב-Journal of Sexual Medicine בשנת 2021, בדק 367 אנשי שנדבקו בקורונה. המחקר מצא שכמעט 27% מהמשתתפים הגברים דיווחו שחוו הפרעת זקפה חדשה בעקבות החלמתם מהנגיף. נתון מדאיג זה מצביע על קשר מהותי בין קורונה ואימפוטנציה.

כדי להבין את המנגנונים מאחורי הקשר הזה, החוקרים התמקדו בהשפעת הנגיף על מערכת כלי הדם. ידוע שהקורונה פוגעת בכלי הדם ובזרימת הדם, שהם גורמים מכריעים בהשגת זקפה ובשמירה עליה. בעיות הדלקת והקרישה הקשורות לנגיף עלולות להחמיר עוד יותר את הבעיות הללו, ולהקשות על גברים להשיג ולקיים זקפה.

חיסונים ותפקידם

ככל שמאמץ החיסון העולמי נגד הקורונה התגבר, התעוררו חששות לגבי תופעות הלוואי האפשריות של חיסונים, כולל השפעתם על הבריאות המינית.  הממצאים הראשוניים ממחקרים הקשורים לחיסון היו מרגיעים. מחקר מקיף שנערך על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO) בשנת 2022 לא מצא ראיות חותכות הקושרות חיסונים נגד קורונה לאימפוטנציה או הפרעה בתפקוד המיני.  אך עם זאת ידוע שארגון הבריאות העולמי הוא ארגון ממומן על ידי חברות התרופות הגדולות ומחקרים עצמאים גילו קשר בין ירידה בתפקוד המיני לבין החיסונים . יש לציין שהסיכון הפוטנציאלי לאימפוטנציה מהידבקות בקורונה עצמו עולה על כל הסיכונים ההיפותטיים הקשורים לחיסון. החיסונים לא הוכיחו יעילות יוצאת דופן בהפחתת חומרת הנגיף, אשר, בתורו, עשוי לסייע בהגנה מפני התפתחות של הפרעות זקפה.

פתרונות לאימפוטנציה

אחת הדרכים היעילות ביותר להילחם באין אונות היא לשמור על אורח חיים בריא הכוללת תזונה מאוזנת התומכת בבריאות הלב וכלי הדם בשילוב של פירות, ירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים. כמו כן, פעילות גופנית סדירה ממלאת תפקיד מכריע בהשגת זקפה. כדאי גם לדעת כי רמות גבוהות של מתח יכולות לתרום לאימפוטנציה, לכן תרגולי מדיטציה, יוגה ומיינדפולנס יכולים לעזור להפחית מתח וחרדה ובכך לשפר את התפקוד המיני הכללי וגם את הבריאות.

תרופות לשיפור התפקוד המיני

במקרים בהם שינויים באורח החיים אינם מספיקים, קיימות אפשרויות תרופתיות לטיפול באין-אונות, חלקן במרשם מהרופא וחלקן בהזמנה אונליין מחו"ל. כמה תרופות ידועות, כמו ויאגרה (סילדנפיל), סיאליס (טדלפיל) ולויטרה (ורדנפיל), הוכחו כמשפרות את תפקוד הזקפה וכיום יש שחקן כובש בשוק זה אותו ניתן להזמין אונליין מענקיות תרופות בחו"ל ושמו קמגרה.  יש המון אלטרנטיבות שיכולות לעזור במקרה בו אתם סובלים בירידה בתפקוד המיני קרא עוד על תרופות נוספות לאין אונות באתר הרשמי כדאי להיכנס ללינק ולקרוא את המידע הרב עליהן.

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

תזונה טבעית
מהפכה של בריאות  – לימודי תזונה טבעית ורפואה משלימה כמנוע לקריירה משגשגת

בישראל של השנים האחרונות, אנו עדים לשינוי עמוק בתפיסת הבריאות והרווחה. יותר ויותר ישראלים מחפשים דרכים טבעיות וכוללניות יותר לטפל בעצמם, מעבר לגבולות הרפואה הקונבנציונלית. מגמה זו מתבטאת בביקוש הולך וגובר למומחים בתחומי התזונה הטבעית והרפואה המשלימה – מגמה שפותחת שלל הזדמנויות תעסוקתיות מרתקות עבור אלו שבוחרים להתמחות בתחומים אלו.