מה כדאי לדעת על אכילה רגשית?

אחד מהאתגרים שמלווים אתכם כבר שנים קשור למשקל? אתם עושים כל מה שאתם יכולים כדי לשנות את המצב וכדי לנסות לשלוט בדברים אבל בפועל זה לא עובד? אם כך, בהחלט יכול להיות שגם אתם, כמו רבים אחרים, אוכלים אכילה שהיא רגשית. לא תמיד קל להודות בדברים, אך האמת היא, שזה קורה לרבים מאיתנו. אכילה רגשית באה לפצות על משהו והיא נובעת הרבה פעמים מהתחושה שהאוכל יכול לסייע. אנשים אוכלים אכילה שהיא רגשית כשהם כועסים, מאוכזבים, משועממים ובעוד הרבה מצבים אחרים. מדובר אומנם על דפוס מאוד מקובל ונפוץ, אך זה לא הופך אותו למשהו שאפשר וקל להתמודד איתו. תוהים מה זה אומר? פשוט מאוד: שאם תוכלו לקבל היום עזרה מאנשי מקצוע מומחים, כדאי שתעשו זאת.

 

האם אפשר להפסיק לאכול אכילה רגשית?

אנשים שאוכלים אכילה רגשית הרבה פעמים מרגישים שזה "גדול מהם". כלומר, הם לא שולטים במצב. הם אומנם מודעים לעניין והם היו רוצים להפסיק לאכול בצורה כזאת, אך ברגע האמת זה לא עוזר. אם גם אתם מרגישים כך, טבעי שתרצו למצוא פתרון שבכל זאת יוכל לעזור לכם. האם יש אופציה להתמודד עם אכילה שהיא רגשית והאם אפשר להפסיק עם העניין הזה? חשוב להבין שהרבה פעמים מודעות יכולה לעזור. אם עד היום לא ממש עצרתם כדי לבדוק את דפוס האכילה שלכם, עכשיו זה הזמן הנכון לעשות זאת. יכול להיות שתגלו שאתם אוכלים באמת רק כשאתם רעבים, אך בהחלט יכול להיות שלא זה יהיה המצב. יכול להיות שאתם אוכלים כשאתם משועממים או אולי דווקא כשאתם במתח. מה שבטוח זה שככל שתהיו יותר מודעים לאופן שבו אתם אוכלים, יהיה לכם יותר קל לשלוט בדברים.

 

קבלו עזרה והתחילו תוכנית שתעזור לכם

לבסוף, כדי להתמודד טוב יותר עם אכילה רגשית ועם עודף משקל, כדאי לקבל עזרה. יש היום הרבה תוכניות דיאטה שעובדות על פי עקרונות שונים. חלק מהעניין הוא להכיר את עצמכם ולהבין איזו תוכנית דיאטה תוכל להתאים לכם יותר. בנוסף, אם חשבתם לעשות את הדיאטה שלכם לבד, כדאי שתדעו שזה מאוד לא מומלץ. בדיוק בשביל זה יש אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם. יש היום לא מעט מומחים שיוכלו לסייע לכם לרדת במשקל ולהפסיק לאכול בצורה רגשית. בנוסף, כאשר אתם בוחרים תוכנית אוכל, קל יותר להתמיד. אתם מקבלים תמיכה לא רק בהקשר של האוכל, אלא גם בהקשר הרגשי הרחב יותר. כמו כן, הרבה פעמים תוכניות האוכל כוללות גם פגישות אישיות עם אנשים שמתמודדים עם אותו קושי כמו שלכם. התמידה הקבוצתית יכולה לסייע מאוד גם בהקשר הזה, כך שברור מדוע לא מומלץ לוותר על כך. בחרו עוד היום את התוכנית הנכונה לכם, קחו את המושכות לידיים ותראו שתגיעו למשקל הרצוי שלכם.